Hakkımızda

Örgü tığı ile sık iğne tekniği kullanılarak çeşitli oyuncaklar yapma sanatına ‘amigurumi’ deniliyor. Biz de amiguruminin uçsuz bucaksız dünyasına 2015’te kızlarımla girdik.

Küçük top kafa anahtarlıklarla başlayan serüvenimiz kendi tariflerimizi çıkarmaya hatta kişiye özel bebekler üretmeye kadar vardı. Yeri geldi çocukluk kahramanlarınızı yeri geldi hayalinizdeki karakterleri canlandırdık. En önemlisi ise biz bunların hepsini sevgi ile yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz bu işi aşırı çok seviyoruz. Dudaklara kondurduğumuz gülücüğü de, ördüğümüz bebek bittiğinde onu bir süre kucağımızda sevmeyi de, “ayyy bittin mi sen, ayy ne tatlı oldun öyle, gidecek misin sen de tatlı bir kuzunun kucağına?” demeyi de çok seviyoruz.

Amigurumi dışında ahşap boyamaya, örgü bilekliklere, boncuk broşlara da merak saldık. O yüzden sitemizde onlara da yer verdik. Bu site de diğer sosyal medya hesaplarımızın yanı sıra sevgimizi ulaştırabileceğimiz, birbirimizle paylaşabileceğimiz bir diğer kanalımız olsun dedik. Sağlıkla… Mutlulukla… Sevgiyle…